דף הבית » מאמרים » פיתוח וצמיחה אישיתמאמרים » האג'נדה של הלקוח

במודל האימון של השותפות הפעילה המתאמן קובע את האג'נדה ולא המאמן, זו הנקודה החשובה ביותר של מודל האימון של השותפות :המתאמן קובע את האג'נדה ולא המאמן. הקשר נקבע ע"י המתאמן ולא ע"י המאמן .

מה תפקיד המאמן בתהליך זה ?

המאמן גורם לכך שהאג'נדה לא תאבד, כאשר המתאמן קובע את האג'נדה ומתחיל לבצע את השינויים בחייו, המאמן מסייע לו לשמור על האג'נדה שלו. המאמן עוזר למתאמן לנוע בכיוונים של סיפוק ואיזון ולשמור על תהליך השינוי בחייו.

"שמירה על האג'נדה של הלקוח " הוא עיקרון מרכזי במודל האימון של השותפות הפעילה

זהו אחד ההבדלים בין אימון לייעוץ, כאשר בייעוץ היועץ מביא את המומחיות שלו ולרוב קובע את האג'נדה למערכת היחסים מאמן-מתאמן. בשותפות פעילה המאמן אינו מביא את התכנים שלו, או את המומחיות שלו, או מתן פתרונות. מומחיותו מוגבלת לתהליך האימון ולא לתוכנו .

תפקיד המאמן לסייע למתאמן לנסח את חלומותיו, שאיפותיו, ציפיותיו, יעדיו, מטרותיו ולעזור לו לממש כל זאת .

ברית מתוכננת

משקל הכובד בשותפות פעילה נע מהמאמן לקשר מאמן-מתאמן. המאמן והמתאמן עובדים יחדיו כדי להשיג ברית בין המאמן למתאמן כדי להשיג את יעדי המתאמן וצרכיו.

המתאמנים משחקים תפקיד חשוב בכך שהם אומרים כיצד ובמה הן רוצים להתאמן. הם אינם קונים חבילה מוכנה מראש, הם קובעים את מערכת הקשרים בינם לבין המאמן, כיצד ובמה ואומנו בהתאם לסגנון הלמידה שלהם ולסגנון העבודה שלהם. תהליך תכנון הברית משותף לשני הצדדים, ומותאם לסגנון התקשורת של המתאמן והמאמן.

האחריות על תכנון הברית מוטלת על כתפי שני הצדדים. הלקוחות לומדים שהם אחראים הן לאימון והן לשינויים שייווצרו בחייהם.

אימון פירושו למידה ופעולה

התוצר של האימון הוא למידה ופעולה, למידה ופעולה יוצרים את השינוי.

המאמן "מקדם פעולה ", הלמידה נובעת מפעולה, אך אינה רק תוצר לוואי של הפעולה, היא כוח משלים לפעולה. הלמידה יותרת תושייה, מחזרת "שרירים " ליצירת שינוי ומרחיבה אפשרויות פעולה.

אין האימון מהווה נדנוד לעשות דברים כמו הורה המנדנד לילד לסדר את החדר, לעשות שיעורי בית ולבנות את חייו. האימון אינו רק עשייה אלא למידה מתמדת ולכן על המאמן להעמיק את הלמידה, אחרת לא ייווצר שינוי.